[صفحه اصلی ]   [Archive]  
:: صفحه اصلي :: درباره نشريه :: آخرين شماره :: تمام شماره‌ها :: جستجو :: ثبت نام :: ارسال مقاله :: تماس با ما ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
اطلاعات نشریه::
آرشیو مجله و مقالات::
برای نویسندگان::
برای داوران::
ثبت نام و اشتراک::
تماس با ما::
تسهیلات پایگاه::
اصول اخلاقی انتشار مقاله::
فرم های نشریه::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
پایگاه های نمایه

MSRT

ISC

Magiran

SID

..
:: هزینه چاپ مقاله ::
 | تاریخ ارسال: 1401/1/15 | 
هزینه چاپ مقاله در نشریه علمیو پژوهشی سازه و فولاد رایگان است و برای چاپ مقاله هیچ گونه هزینه ای از نویسنده دریافت نمی گردد.
دفعات مشاهده: 1696 بار   |   دفعات چاپ: 134 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: اصول اخلاقی انتشار مقاله ::
 | تاریخ ارسال: 1398/7/7 | 
منشور اخلاقی نشریۀ سازه و فولاد
منشور اخلاق نشریۀ سازه و فولاد بر مبنای راهکارهای کمیته اخلاق انتشار (COPE) طراحی شده است و کلیه نویسندگان و افراد فعال در نشریه (سردبیر نشریه، اعضای هیأت تحریریه، مدیر داخلی، ویراستار و ناشر) می بایست به قوانین و اصول اخلاقی مذکور پایبند باشند. این منشور اخلاقی جهت تعیین وظایف و تعهدات سردبیران، داوران و نویسندگان محترم تنظیم شده است. قایل ذکر است این نشریه عضو COPE نیست اما از قوانین آن پیروی می کند تصمیم گیری عادلانه دربارۀ مقالات: قوانین حق تکثیر و اقتباس از سایر آثار ادبی می بایست توسط نشریه رعایت شده و حق افراد در هنگام انتشار محفوظ بماند. تصمیم گیری دربارۀ مقالات در هر مرحله، صرفاً از لحاظ شایستگی علمی و بدون طرفداری یا کینه توزی و بدون در نظر گرفتن ملیت، جنسیت، مذهب و مسائل قومی، نژادی و سیاسی نویسندگان انجام شود.
پذیرش مقالاتسردبیر نشریه با کمک اعضای هیات تحریریه و داوران، مسئول اتخاذ تصمیم جهت پذیرش و یا عدم پذیرش مقالات ارسالی به مجله می باشد. لازم به توضیح است هرگونه سرقت علمی یا سایر رفتارهای غیراخلاقی منجر به حذف مقاله از فرایند داوری خواهد شد.
محرمانه بودناطلاعات مقالات ارسالی که منتشر نشده اند نباید بدون کسب رضایت مکتوب نویسنده در پژوهش شخصی سردبیر و یا هیأت تحریریه استفاده شود و اطلاعات مربوطه نباید برای کسی به غیر از داوران، نویسندگان و ویراستاران افشا شود
اصول اخلاقی برای داوران
داوران به سردبیر و اعضای هیأت تحریریه جهت اتخاذ تصمیم برای پذیرش و عدم پذیرش مقاله از بُعد کیفی، محتوایی و علمی مقالات کمک نموده و از طریق ارسال نقطه نظرات خود به نویسندگان در ارتقای علمی مقاله سهیم می‌باشند
داوران انتخاب شده می بایست بعد از بررسی اولیه، از نتیجۀ داوری اعم از عدم داوری مقاله به علت مغایر بودن با حوزه کاری، کمبود وقت و داوری همراه با تأخیر به دلیل شلوغ بودن وقت، عدم دسترسی به امکانات کافی، سردبیر نشریه را در جریان قرار دهند. داورانی که احساس عدم صلاحیت کافی برای قضاوت در مورد مقاله پژوهشی می‌کنند، می بایست از ارزیابی مقاله امتناع کنند.
داوران موظفند بدون سوگیری و با بی طرفی و عادلانه مقالات را داوری نمایند.
نشریه یک فرایند ارزیابی مخفی دارد و داوران باید به رازداری و محرمانه بودن فرایند ارزیابی احترام بگذارند و نباید بدون اجازه مکتوب نویسنده اطلاعات مربوط به مقاله را در اختیار شخصی غیر از سردبیر بگذارند.
داوران باید از اعلام نظر سلیقه ای، شخصی، نژادی، مذهبی و غیره در داوری مقالات خودداری کنند و بر اساس مستندات علمی و استدلال کافی مقالات را به‌طور عینی، با وضوح و به روشنی، بی‌طرف و عادلانه مقاله را ارزیابی نمایند.
داوران موظفند منابعی را که نویسنده به آنها ارجاع داده شناسایی و بررسی نمایند. کلیه تحقیقات، موضوعات و نقل قول هایی که در مقاله استفاده شده است می بایست همراه با منبع ذکر شود. داوران موظفند در صورت مشاهدۀ هرگونه شباهت یا هم‌پوشانی بین اثر ارسالی و مقاله‌ای دیگر، مراتب را به سردبیر اطلاع دهند.
داوران موظفند از اطلاعات یا ایده‌هایی که طی فرایند ارزیابی به‌دست آورده‌اند در جهت منافع شخصی استفاده ننمایند. همچنین داوران می بایست از داوری مقالاتی که منافع اشخاص، مؤسسات و شرکت های خاصی به وسیلۀ آن حاصل و یا هرگونه ارتباط شخصی در آن مشاهده می شود، امتناع ورزیده و مراتب را به سردبیر نشریه اطلاع دهند.
اصول اخلاقی برای نویسندگان
نویسندۀ مسئول شخصی است که در تهیه، آماده سازی، طراحی و اجرای مقاله سهم عمده را برعهده دارد و سایر نویسندگان نیز به عنوان همکار در مقاله ذکر می شوند. نویسندۀ مسئول مقاله ای که به این نشریه ارسال می‌نماید می بایست یک نسخه یا پیش نویس مقاله را به همه نویسندگان مشترک و همکار ارسال و رضایت آنها را جهت ارسال مقاله به نشریه و انتشار آن را کسب کند.
نویسندگان موظفند مقالات را به صورت علمی، منسجم و مطابق استاندارد نشریات آماده نمایند. روش و رویکرد خود را که به صورت دقت و عینی انجام گرفته ذکر نموده و داده ها را به صورت صحیح و شفاف گزارش نمایند
نویسنده باید مقاله ای که ارائه می نماید یک کار جدید و نوآورانه باشد و حاصل پژوهش وی باشد. نویسنده نمی‌تواند یک مقاله را که در جای دیگری تحت بررسی است و یا قبلا به نشریه یا کنفرانس دیگری ارسال نموده، به این نشریه ارائه نماید.
نویسندۀ مقاله باید از تمامی مطالبی که حاصل پژوهشی وی بوده و در مقاله به آن اشاره شده است اطمینمان حاصل پیدا کند و منشاء و اصالت هر یک از مجموعه داده های به کارگرفته شده مقالات را مشخص نماید.
مقاله باید حاوی جزئیات و منابع کافی باشد به‌نحوی که امکان دسترسی سایر پژوهشگران به مجموعۀ داده‌های یکسان جهت تکرار پژوهش وجود داشته باشد و از ذکر موضوعات حساس و غیراخلاقی، سلیقه ای و شخصی، نژادی و مذهبی و دادن اطلاعات جعلی و نادرست و ترجمه از اثار دیگران بدون ذکر عنوان در مقاله خودداری شود
تمامی مسئولیت حقوقی مقالۀ ارسال شده برعهدۀ نویسنده/نویسندگان آن مقاله می باشد. مسئولیت صحت مطالب و محتوای کل مقاله برعهده نویسندگان است و بنابراین نویسندگان مسئول نوشته  ها، نتایج و نظرات خود می باشند
نویسندگان باید به اثرهایی که در شکل‌گیری پژوهش آن مؤثر بوده‌اند اشاره نموده و قدردانی نمایند و کلیه منابع مالی مثاله خود را نیز معرفی نمایند.
نویسنده‌ در هر زمانی که متوجه اشتباه یا بی دقّتی در مقاله خود شود، موظف است سردبیر نشریه را در جریان قرار دهد و نسبت به اصلاح آن اقدام و یا درخواست عودت مقاله را نماید.
مقالاتی که تحت ارزیابی نشریه قرار گرفته و پس از ارزیابی رد شده است نباید مجدد ارسال شود. اگر نسخه اولیه قبلاً رد شده و نویسنده مایل است تا نسخه‌ای اصلاح شده از مقاله را برای ارزیابی ارسال کند، توجیه ارسال مجدد مقاله، باید به طور شفاف توسط نویسنده برای سردبیر نشریه مطرح و عنوان شود. تنها تحت شرایط خاصی، اجازه ارسال دوباره مقاله برای بار دوم وجود دارد.
هرگونه حذف، اضافه کردن و یا تغییر ترتیب نویسندگان و همچنین تغییر نویسندۀ عهده  دار مکاتبات، در طول فرایند بررسی، داوری و پذیرش مجاز نیست.
نویسندگان می بایست در صورت مشاهدۀ هرگونه خطراتی که به واسطۀ تحقیق، متوجه انسان ها و یا سایر موجودات می باشند، به وضوح در مقاله ذکر نماید.
نویسندگان باید در تجدیدنظر و انجام اصلاحات مقاله سریع و مناسب عمل کنند. اگر نویسنده ای نمی تواند در سررسید زمانی تعیین شده عمل کند، باید هر چه زودتر با سردبیر برای تعیین مدت زمان بیشتر یا انصراف از فرایند ارزیابی مکاتبه نماید.
نویسندگان موظفن پشتیبان‌های مالی مقاله خود را معرفی نمایند
چنانچه نویسنده‌ای متوجه اشتباه خود در مقاله شد، موظف است در اسرع وقت سردبیر نشریه را مطلع و نسبت به اصلاح آن اقدام نماید.


 
دفعات مشاهده: 5416 بار   |   دفعات چاپ: 493 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: محورهای نشریه ::
 | تاریخ ارسال: 1397/7/22 | 
محورهای تخصصی نشریه
 • سیستم های سازه ای جدید فولادی
 •   فولاد پر استحکام
 •   سازه های بلند فولادی
 •   سازه های مرکب
 •   سازه های خاص فولادی (پل، برج انتقال نیرو و ... )
 •   تئوری طراحی سازه های فولادی
 •   مطالعات موردی و عددی در سازه های فولادی
 •   طرح لرزه ای
 •   پایداری ،‌خستگی و شکست در سازه های فولادی
 •   مقررات و استانداردها
 •   اتصالات (پیچ . مهره و جوش)
 •   روش های پیشرفته ساخت و اجرا
 •   روش های بازرسی و نگهداری سازه های فولادی
 •   سازه های فولادی مقاوم در برابر آتش و خوردگی
 •   مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای
 •   کاربرد فولادهای ویژه مدرن در سازه ها
 •   مطالعات آزمایشگاهی
 •   پدافند غیرعامل
دفعات مشاهده: 6712 بار   |   دفعات چاپ: 586 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
:: درباره نشریه ::

به نام خالق هستی

فولاد به عنوان مصالحی با مقاومت و دوام بالا و قابلیت شکل‌پذیری از دیر باز نقش عمده در شکل‌گیری تمدن بشری ایفا کرده است، در جوامع مسلمانان نیز بر اساس توصیفاتی که در قرآن کریم از فولاد به عمل آمده و از آن به عنوان مصالحی با مقاومت بسیار بالا که منفع فراوانی برای مردم دارد یاد شده، همواره از جایگاه خاصی برخوردار بوده است.

امروز با وجود تولید مصالح جدید و پیشرفت‌های که در این زمینه حاصل شده فولاد کماکان به دلیل اقتصادی بودن و سهولت به کارگیری و سایر خصوصیات مثبت توانسته موقعیت خود را در صنایع حفظ کند. به ترتیبی که روز به روز بر مصرف آن در جهان افزوده شده است به طوری که مصرف سرانه فولاد در هر کشور به عنوان شاخصی از توسعه یافتگی آن کشور مطرح است. ایران نیز به عنوان کشوری در حال توسعه با هرم جمعیتی خاص که نیاز روز افزونی به مسکن دارد با مصرف رو به رشد فولاد مواجه است به طوری که مصرف فولاد در بخش عمران و صنعت در کشور ما به رقمی حدود هشت میلیون تن در سال می رسد و این روند روبه رشد وجود نهادهایی را می‌طلبد که بر رخدادها و اقدامات زیر نظارت داشته و آن را به انجام برسانند:

۱. تدوین روش‌های نوین و ارتقای دانش فنی در زمینه سازه‌های فولادی

۲. مدیریت، سامان‌دهی و تعیین راهبردهای تحقیقاتی با توجه به نیاز کشور

۳. اصلاح و توسعه آیین‌نامه‌های مرتبط

۴. رفع اشکالات جامعه مهندسی و به روز نگه داشتن دانش آموختگانی که سال ها از دانشگاه دور بوده اند در تمامی زمینه‌های طراحی، نظارت و اجرا.

۵. وارد کردن مباحث اجرایی و کاربردی در دوره های دانشگاهی و تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت.

۶. تکمیل آموزش در سطوح مختلف نظیر کارگران، استادکاران، فن‌ورزان، راه‌های میانی و سطوح عالی.

در این راستا با همت اساتید محترم دانشگاهی عضوانجمن در مورخ ۸۳/۱۱/۳ از طریق کمیسیون نشریات علمی جمهوری اسلامی ایران مجوز علمی و پژوهشی مجله سازه و فولاد، تحت امتیاز انجمن سازه‌های فولادی ایران به شماره ۹۵/۲۹۱۰/۳ صادر شد.

بدینوسیله از کلیه مهندسین و پژوهشگران محترم دعوت می‌شود که با ارسال مقالات علمی پژوهشی خود مارادر تداوم راه یاری نمایند.

 • مقالات این مجله در پایگاه های ذیل نمایه می شوند:
 1. پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) http://www.srlst.com
 2. پایگاه اطلاعات جهاد دانشگاهی (SID) http://www.SID.ir
 3. بانک اطلاعات نشریات کشور (magiran) http://www.magiran.com

انجمن سازه های فولادی ایران 

بزرگراه شیخ فضل ا.. نوری - فاز ۲ شهرک فرهنگیان- خیابان نارگل- خیابان شهید علی مروی- خیابان حکمت - مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی- بخش سازه - انجمن سازه های فولادی ایران

تلفکس : ۸۸۳۸۴۱۹۹

کد پستی : ۱۴۶۳۹۱۷۱۵۱ 

پست الکترونیکی:  infoisss.ir ، civilchaptergmail.com

دفعات مشاهده: 14453 بار   |   دفعات چاپ: 1396 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
::
نشریه علمی و پژوهشی سازه و فولاد Journal of Structure & Steel
Persian site map - English site map - Created in 0.04 seconds with 61 queries by YEKTAWEB 4652